SON HABERLER
[17:52] KILINÇ, BOLU’DA TÜM FİKİRLERE DEĞER VERİYOR -- [16:58] SAHADA OLDUĞU GİBİ DOĞUM GÜNÜNDE DE YALNIZ BIRAKMADILAR -- [16:53] Ocak Ayında Düzce'de 500 Konut Satıldı -- [16:52] Hem Sıkıştığı Yerden Kurtuldu, Hem Yuva Edindi -- [16:00] DAVET SİZDEN KAHVE BAŞKAN’DAN -- [13:47] Belediye Meclis Üyeleri ve İGM Üyeleri Adayları Belirlendi -- [09:54] Türkgülü Ailesinin Mutlu Günü -- [09:51] Teşkilatla Birlikte Çocuk Kulübünü Ziyaret Ettiler -- [19:22] Keşir Heryerde -- [18:09] Bakan Dönmez, Düzce'yi Değerlendirdi --
Gündem
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan çakar, Üniversitelerin eğitim çalışmaları yanında, yörenin potansiyel değerlerini değerlendirerek araştırma faaliyetlerine yöneldiklerini belirtti. Düzce Üniversitesi’nin bu kapsam içinde, öncelikle çevre ve sağlık alanlarında araştırma çalışmalarını yoğunlaştırdığını vurguladı ve ‘ Düzce Üniversitesi’nin eğitim dışındaki en önemli faaliyeti Düzce’nin mevcut potansiyel değerlerini göz önüne alarak, toplum yararına proje ve ürünler üretmesidir’ dedi.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
6.2.2019 - 18:28
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Oksijen Medya Grubunu ziyaret etti. Oksijen Medya ofisinde gerçekleşen ziyarete, DÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Merkezi Araştırma Laboratuarı Müdürü, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş ile DÜ İletişim ve Tanıtım Koordinasyon Başkanı Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert de eşlik etti.

Düzce Üniversitesi’nin kurulduğu andan bu zamana büyük atılımlar gerçekleştirdiğini ifade eden Rektör Demircan Çakar, Üniversitenin eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çevre ve sağlık başta olmak üzere birçok branşta ‘Araştırma’ ve AR-GE çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirtti. Düzce’nin toprak, jeoloji, iklim gibi coğrafi özelliklerini bir değer olarak kullanılması gerektiğine değinen Rektör bu konuda şu görüşlere yer verdi “ Düzce’nin coğrafi, iklim gibi kendine has özellikle bulunmaktadır. Düzce’nin florası çok geniş ve özel. Bu bitki çeşitliliğini, tarım, sağlık alanlarında değerlendirmek gerekiyor. Tüm araştırmaların amacı, bu sonuçlardan toplumsal yararlılık çıkarmaktır. Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bunun için yoğun projeler üretmektedir.” Ziyaret sırasında Oksijen Medya Yönetim Kurulu Başkanı İslam Keleş de, grubun basın faaliyetleri hakkında heyete bilgiler verdi. Keleş, basının kamuoyu oluşturmada etkin bir güç olduğuna dikkat çekerek ‘ Düzce’de tüm kurumların ortak amacı, toplumsal yararlılık olmalıdır. Bu bölgede ortak yaşam içerisinde birlikte hareket edildiğinde, daha iyi yaşam koşulları oluşturulabilir. Biz de bunu dikkate alıyoruz. Toplum yararına üretilen tüm projeleri destekliyoruz’ dedi.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan akcakocaninsesi.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

AKÇAKOCA'NIN SESİ

Nevzat Cingirt

AKÇAKOCA'NIN SESİ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
BELEDİYE, YAPILAN ELEŞTİRİLER İÇİN AÇIKLAMA YAPTI
MESLEKİ YETERLİLİK HAKKINDA BİLGİLENDİLER
Oxijen TV ile Yayındayız
14.2.2019 - 17:57
Oxijen TV ile Yayındayız

Facebook'da Bizi Takip Edin